התחברות לאתרהרשמה | שכחת סיסמה?

כתבות אחרונות

ממיר  Mi Box

ממיר  Mi Box

נכתב ע"י: motymi
בתאריך: 13:28 13/10/18

שי צברי בפיטריה 10/3/16

שי צברי בפיטריה 10/3/16

נכתב ע"י: tamar30
בתאריך: 12:44 15/03/16

החליל והלבנה

החליל והלבנה

נכתב ע"י: יובל אראל
בתאריך: 20:02 27/01/16

מירב הלינגר  - במבט אחד כחול

מירב הלינגר  - במבט אחד
כחול

נכתב ע"י: גיא טנא
בתאריך: 14:44 31/12/15

בלב ים

בלב ים

נכתב ע"י: motymi
בתאריך: 23:49 30/12/15

ארז לב ארי בפטריה 25/12/15

ארז לב ארי בפטריה 25/12/15

נכתב ע"י: tamar30
בתאריך: 14:06 28/12/15

יהודית רביץ בזאפה ירושלים

יהודית רביץ בזאפה
ירושלים

נכתב ע"י: tamar30
בתאריך: 18:23 23/12/15

Benjamin Esterlis- The Blue Bay

Benjamin Esterlis- The Blue Bay

נכתב ע"י: גיא טנא
בתאריך: 5:40 14/12/15

ארז לב ארי בפטריה 25/12/15

מאת: tamar30, נכתב ב14:06 - 28/12/2015, עודכן ב14:07 - 28/12/2015

ארז לב ארי בפטריה 25/12/15 קיבוץ דן נכחה וכתבה:תמר ביטון 

איך מתארים רגע אחד של התעלות, רגע אחד בודד של חוסר תחושה, שהגוף כאילו ניתק מעצמו ויש לך צמרמורת עונג ויש חשמל באויר?
ואיך מתארים הופעה שלמה כזאת?שלא מפסיקה להדהים ולהפתיע ?
אני לא באמת יודעת איך. בשביל זה תצטרכו להגיע להופעה של ארז לב ארי ולהרגיש.

אבל אני הרגשתי. הרגשתי את המילים, את המוזיקה, את האמת, הרגשתי שארז עושה כבוד גדול למוזיקה, ואין הרבה כאלה. ההגשה המדויקת של השירים בקולו העמוק, העיבוד הנכון, ההפקה של פטריק סבג הענק, נשארתי בלי מילים..

השילוב של סבג ולב ארי הוא מופלא מאין כמותו. שני מוזיקאים מוכשרים חוברים יחד לעבודה משותפת, מסתבר שרק דברים טובים יכולים לצאת משילוב כזה. 
הערב מתנגנים יחדיו שירים משלושת האלבומים של לב ארי. שירים מהאלבום הראשון שהפכו ללהיטים כמו "צדק", "שמחת הפרטים הקטנים" לצד שירים מהאלבום השני "ארגמן" והשלישי "העץ הבודד", שירים רגועים יחסים לעומת קודמיו ויחד עם זאת מדובר בשירים נוקבים, ישירים ומלאי אומץ. וזה כשלעצמו ראוי להערכה.

למשל בשיר הנושא "העץ הבודד" שרים ארז ופטריק יחדיו "שחרר שחרר/אתה לא יכול לעוף עם שק של אבנים על הכתפים/יש לך חלומות של עבד/אתה לא חולם כמו אדם חופשי". מילים נוקבות ואמיצות כבר אמרתי? בדומה לשיר זה גם ב"פרימיטיבים" (גרסת כיסוי לטי בון ברנט) יש משפט שמלווה אותי כבר שנים "מה שמפחיד זה לא מוות/מפחיד יותר לא לחיות". כמובן שגם הסינגל מהאלבום העתידי "לא אחד מאלה" מתנגן הערב, המילים "זאת מלחמה בין טוב לטוב/על הזכות לאהוב" עדיין מהדהדים לי בראש.

באלבום החדש "כתמים של תרבות" שאמור לצאת בקרוב יחד עם סבג, ארז חוזר לעברו דרך השירים ואפשר להרגיש את ההתרפקות הנוסטלגית על הילדות, כמו גם את האזכורים הרבים לאשתו דרך השירים. במילים אחרות קיבלנו את ארז בגרסה בוגרת ומשודרגת שלא מפחד להתעסק עם חלקים כואבים בחייו ובמקביל לא מוותר על רמה גבוהה של איכויות מוזיקליות.

וההרכב שאתו גם הוא לא טומן ידו בצלחת. מלבד היותו המפיק המוזיקלי, פטריק סבג אחראי גם על הסמפלר והקלידים, רן שמעוני על התופים, עמוס פרידמן על הבס, אמיר לביא על הגיטרות והדס קליינמן הצ'לנית היפה והמוכשרת שמוסיפה נופך נשי ורך להרכב, וכולם יחד עושים רוקנרול משובח. הדס, כאמור, לא רק שהיא מנגנת על הצ'לו, היא גם מצטרפת בקול שני נהדר לארז בכמה שירים, למשל ב"צדק" וב"מה אעשה". יש לה גם כמה קטעי סולו על הצ'לו המייבב שנשמעים לי כמו קטעי תפילה מרגשים. ואם הזכרתי כבר קטעי סולו, אי אפשר שלא להזכיר קטעים נפלאים של רן שמואלי המתופף האנרגטי שנותן את כל כולו בכל תנועה ותיפוף.

לקראת סוף ההופעה אנחנו זוכים לביצוע מיוחד של "צל כבד", גרובי ומצוין, שיר מימי "כשניקו תתחיל לדבר" הנוסטלגי שפטריק היה ממקימיו, עדיין לא איבד מהקסם שלו ונדמה לרגע שהוא מתבצע לראשונה הערב ב"פטריה".

הפתעה נוספת הערב הוא ההדרן הארוך שאנחנו זוכים לו. אחרי שירדו כולם מהבמה, אולי באכזבה קלה, בגלל הרעשים מכיוון האנשים בקצה השני של האולם, הקהל לא מוותר על הדרן ומוחא כפיים בקצב וקריאות "עוד" נשמעות באויר. ארז נענה לקהל ולא מסתפק בשיר אחד או שניים. ארבעה שירים נוספים שמחזירים את האנרגיה לקהל, את הרוקנרול לבמה, וגורמים לחלק מהאנשים בקהל לקום מהכיסאות ולהתחיל לרקוד. וככה ברגעי השיא כשהחשמל באויר ההופעה מסתיימת אחרי סולו ארוך ומענג של השיר "ליבבתיני". בהחלט אקורד סיום משובח.

ואם קראתם עד פה, עשו לעצמכם טובה ולכו לראות את ההופעה הקרובה של ארז לב ארי. מבטיחה שלא תצטערו.

פרגן לאתר בילויים

בילויים